پرچم سیاه داعش برای نخستین بار در ایتالیا در داخل خانه یک مرد تونسی مقیم این کشور کشف و توقیف شد.

تصویر پرچم داعش به ایتالیا رسید

 عصر فردا: پلیس ضد تروریسم ایتالیا در منزل فردی به نام «حمیدی صابر» ۳۴ ساله تبعه تونس مقیم «چامپینو» در حومه شهر رم پرچم سیاه متعلق به داعش را کشف و ضبط کرد.

به عقیده بازرسان، فرد دستگیر شده وابسته به «انصار الشریعه» است گروهی تروریستی که از سال ۲۰۱۱ در تونس و لیبی فعال است و از سوی دولت تونس، آمریکا، امارات و انگلیس نیز تروریست افراطی محسوب می شود.

تحقیقات پلیس نشان داد که فرد مظنون که پیشتر به جرم حمل سلاح گرم دستگیر و به ۳ سال و ۸ ماه حبس محکوم شده بود، در زندان نیز به جذب نیرو برای این گروه تروریستی می پردازد.

برروی پرچم سیاهی که توسط پلیس ایتالیا در منزل وی کشف شد، نام و نماد گروه تروریستی انصار الشریعه که در تونس و لیبی فعال است دیده می شود.

رئیس پلیس ایتالیا اخیرا هشدار داده بود که داعش سرانجام به این کشور نیز ضربه خواهد زد و ایتالیا متحمل پرداخت این هزینه خواهد شد.

وی گفت: تهدید داعش وجود دارد و سرانجام ایتالیا متحمل حملات تروریستی می شود ولی امیدواریم تا حد امکان محدود باشد. تحقیقات نشان داده است مظنونینی که به اتهام نزدیکی با داعش از کشور اخراج شده اند، واقعا در صدد برنامه ریزی برای انجام سوء قصد و کشتار در کشور ما بوده اند.

فرانکو گابریئلی افزود: باید آگاه باشیم که امکان انجام سوء قصدهای تروریستی در کشورمان بسیار زیاد است. آنها می توانند با استفاده از یک خودرو به سوی گروهی از افراد رفته و فاجعه بیافرینند و یا با اسلحه شلیک کنند. ما امروز شاهد تروریسمی هستیم که مانند گذشته نیست.

رئیس پلیس ایتالیا با اشاره به مسلمانان مهاجر مقیم ایتالیا گفت: امروز مساجد در ایتالیا اماکنی نگران کننده محسوب نمی شوند زیرا قابل کنترل هستند. جامعه اسلامی به تدریج در حال ایجاد گام هوشمندانه به سوی ادغام است.

بر اساس آمارهای وزارت کشور ایتالیا، ۱۳۳ نفر از سال ۲۰۱۵ تاکنون به اتهامات تروریستی از این کشور اخراج شده اند که از این تعداد ۶۶ نفر در سال ۲۰۱۶ و یک نفر در سال ۲۰۱۷ اخراج شد.

در پی حملات تروریستی در اروپا، تدابیر امنیتی در ایتالیا به ویژه در فرودگاه ها و بنادر تشدید شده است.

مراکز تاریخی و باستانی مهم، منطقه اطراف واتیکان و اهداف حساس نیز بدقت تحت نظارت مأموران امنیتی قرار گرفته و کنترل ها تقویت شده اند.

کنترل شبکه اینترنت و شنود تلفنی افراد مشکوک نیز از جمله رویکردهای امنیتی ایتالیا برای مبارزه علیه تروریسم و جذب نیرو در این کشور است.

ارسال نظر