دست کشیدن از تمرین، آنهم در روزهای حساسی که سرخپوشان باید خود را مهیای بازی مهم با الوحده امارات کنند، بدون تردید همانطور که علی پروین، ‌اسطوره پرسپولیس نیز بدان اشاره می‌کند، بی‌معرفتی است.

آیا سرخ پرسپولیسی‌ها نسبت به هواداران بی تفاوتند؟عصر فردا: روزنامه «جوان» در یادداشتی از «دنیا حیدری» نوشت نزدیک شدن به واپسین روزهای لیگ، پرسپولیسی‌ها را بر آن داشته تا با دست کشیدن از تمرین، قبل از آنکه با پایان بازی‌ها دست‌شان به جایی بند نباشد، ‌میخ خود را برای دریافت مابقی مطالباتشان محکم بکوبند. تصمیم عجولانه‌ای که شاید آنها را به هدف‌شان برساند، اما پرسپولیس را وارد حاشیه می‌کند. اعتصاب، ترفندی که فوتبالی‌ها هر از چندگاهی برای تحت فشار قرار دادن باشگاه‌ها برای انجام تعهداتشان به آن چنگ می‌اندازند، بدترین واژه‌ای است که هوادار پرسپولیس طی روزهای گذشته شنیده است. واژه گزنده‌ای که بی‌شک به راحتی می‌تواند شیرینی قهرمانی لیگ شانزدهم را به کامشان تلخ کند.

دست کشیدن از تمرین، آنهم در روزهای حساسی که سرخپوشان باید خود را مهیای بازی مهم با الوحده امارات و صعود به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان کنند، بدون تردید همانطور که علی پروین، ‌اسطوره پرسپولیس نیز بدان اشاره می‌کند، بی‌معرفتی است. بی‌معرفتی که ضربه مهلک آن به طور مستقیم متوجه تیم و هواداران آن می‌شود. هوادارانی که در طول این فصل هرگز سرخپوشان را تنها نگذاشتند، اما گویا قرار است در میانه راه و درست زمانی که چشم انتظار صعود به مرحله بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا هستند، به حال خود رها شوند.

بازیکنان پرسپولیس در حالی دست از تمرین کشیده و اعتصاب کرده‌اند که مدعی هستند باشگاه به تعهدات خود در قبال آنها عمل نکرده و تکلیف مانده مطالباتشان را در اندک زمان باقی‌مانده تا پایان فصل مشخص نکرده است. حال آنکه نحوه اعتراض آنها خود بدترین نوع بی‌توجهی به تعهداتی است که چه از لحاظ حرفه‌ای به قراردادهای خود و چه از لحاظ اخلاقی به هواداران تیم دارند.

در واقع بازیکنان با اعتصاب، گام در همان راهی گذاشته‌اند که باشگاه را بابت آن توبیخ می‌کنند و این نمی‌تواند تصمیم درستی برای رسیدن به هدف باشد. چراکه توجه و عمل به تعهدات همان اندازه که وظیفه باشگاه‌هاست، ‌وظیفه حرفه‌ای و اخلاقی بازیکنان نیز هست و عدم پرداخت مطالبات نمی‌تواند بهانه خوبی برای شانه خالی کردن بازیکنان از زیر آن باشد. پرسپولیس امسال با حواشی مختلفی دست به گریبان بود. حاشیه‌هایی که به موقع مدیریت شد تا خدشه‌ای به قهرمانی این تیم وارد نکرده و مانع از آن نشود، اما گویا حالا قرار است پرسپولیس با یدک کشیدن عنوان قهرمانی لیگ شانزدهم ضربه فنی شود. آن هم به دلیل مسائل داخلی که مثل همیشه ریشه در مشکلات مالی دارد. با این وجود اما بدون شک می‌شود این مشکل را هم به مانند دیگر مشکلاتی که در طول این فصل گریبان پرسپولیس را گرفته بود، با تدبیر به موقع حل و فصل کرد. شاید آن زمان که کاپیتان‌های تیم به همراه سرمربی به دفتر مدیرعامل رفتند و دست خالی بازگشتند، اما حالا به نظر می‌رسد این مشکل به لجبازی تبدیل شده است. لجبازی که دود آن به طور مستقیم به چشم پرسپولیس و هوادارانش می‌رود. این را حضور بی‌نتیجه و شاید هم دیر هنگام مدیرعامل و عضو هیئت مدیره باشگاه در تمرین پرسپولیس نشان می‌دهد  وقتی نمی‌تواند بازیکنان را از تصمیم اشتباهی که اتخاذ کرده‌اند، منصرف کند.

بدون شک، وظیفه بازیکن تمرین کردن است و دست کشیدن از تمرینات با هر بهانه‌ای، ‌توجیه‌پذیر نیست، اما آنچه که مسلم است، ‌در مواقع بحران و زمانی که تصمیمات اشتباه می‌رود تا به حاشیه‌هایی اساسی تبدیل شود، ‌این وظیفه بزرگ‌ترهای تیم است که با مداخله به موقع، مانع از آن شوند که اشتباهات کوچک و پیش‌پا افتاده، کار را به جاهای باریک بکشد، اما شاید مدیرعامل پرسپولیس تصور می‌کرد که قهرمانی به معنای پایان کار است؟ تصور اشتباهی که باعث شد نتواند عکس‌العمل مناسبی برابر اعتصاب غیرمنطقی بازیکنان تیم داشته باشد و حالا باید در انتظار نتیجه‌ای بود که شاید در پایان ۹۰ دقیقه بازی با الوحده خود را به بدترین شکل ممکن نشان دهد.

منبع: روزنامه جوان
انتهای پیام/

ارسال نظر