شاه سعودی با صدور فرامینی شماری از مقام های محلی و دولتی را عزل و نصب کرد.

عزل و نصب‌های ملک سلمان، دامن الجبیر را می‌گیرد؟عصر فردا:  ملک سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی با صدور فرمان پادشاهی شماری از مقام های محلی و دولتی از جمله سفیر عربستان در واشنگتن را عزل و نصب کرد این در حالی است که احتمال تغییر عادل الجبیر وزیر خارجه نیز وجود دارد.
در این میان چهره‌های سرشناس سیاسی سعودی بر این باورند که تغییرات وزراتی قریب الوقوع شامل عادل الجبیر نیز خواهد شد حال آنکه الجبیر اخیرا چندان در انظار ظاهر نشده است در نتیجه بعید نیست در پی این عزل و نصب ها فرمان عزل او نیز صادر شود.
این درحالی است که برخی منابع مخالفان سعودی اعلام کردند، افسران و سربازان سعودی که در یمن می جنگند از طولانی شدن مدت این جنگ و نبود چشم انداز روشن پایان آن در آینده شکایت دارند به اضافه اینکه تعداد تلفات این جنگ نیز رو به افزایش است.
این نارضایتی در بین کارمندان دولت نیز مشاهده می شود زیرا آنان از توقف پاداش های مالی و شغلی شکایت دارند و علاوه بر این مردم از تورم و فساد و افزایش مالیات و پایان یارانه دولتی ناراضی هستند.
این درحالی است که ملک سلمان در حکمی، خالد بن سلمان پسر خود را جایگزین عبدالله بن فیصل بن ترکی سفیر عربستان در واشنگتن کرد.
بر اساس فرامین پادشاهی، عبد العزیر بن سعد بن عبد العزیز به عنوان امیر منطقه حائل و حسام بن سعود امیر منطقه الباحه تعیین شده است.
همچنین پادشاه عربستان سعود بن عبد المحسن بن عبد العزیز را به سمت مشاور ویژه خود تعیین کرد.
ملک سلمان  در احکامی دیگر پاداش مالی کارکنان دولتی و نظامی عربستان را که پیشتر متوقف یا لغو شده بود، مجددا برقرار کرد.
در احکامی دیگر سرلشکر احمد بن حسن العسیری سخنگوی ائتلاف عربی علیه یمن، معاون رئیس اطلاعات عربستان، فهد بن ترکی بن عبد العزیز فرمانده نیروی زمینی عربستان، عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی، عواد بن صالح وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی، محمد بن عامر السواحه وزیر ارتباطات، احمد الحقبانی مدیر کل گمرک، فیصل بن فرحان بن عبدالله الفیصل مشاور پادشاه در وزارت خارجه عربستان تعیین شدند.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/

ارسال نظر